Naďa Urbánková

50 let v šoubyznysu - Naďa Urbánková

Psáno pro MUZIMAX

50 let v šoubyznysu - Naďa UrbánkováNaďu Urbánkovou znám dlouho, prakticky od doby, kdy přišla do Semaforu a to bylo… no, raději si to najděte sami. Pro mne je to tak vzdálené, že se na to bojím jen pomyslet. Vzpomínám si, že jsme před dávnými a dávnými lety, někdy na sklonku roku 1967 natáčeli Pirátskou vysílačku divadla Semafor. Tehdy byly módní pirátské vysílačky typu Radio Caroline, které bez jakékoliv licence vysílaly z mezinárodních vod. To bylo tak:

V té době byl šéfem rozhlasové redakce zábavy satirik Vladimír Rohlena. Jelikož jsem měl v té době v Semaforu asi osminu pracovního úvazku, neboť jsem tam vydával BULLETIN PRO P. T. NOVINÁŘE obsahující zprávy vhodné pro tisk, hledal jsem v rámci této své propagační profese i další způsoby, jak učiniti milovaný Semafor ještě více milovaný.

Přečíst celý článek »

,

Někdo se k nám dívá

Na konci šedesátých let jsem se motal hodně kolem divadla Semafor. Na sklonku roku 1967 jsem dokonce pro Československý rozhlas připravil tři pirátské vysílačky, kterými Semafor “naboural” regulérní vysílání. Vzorem nám tehdy byla skutečná pirátská vysílačka Radio Carolina. Ta první “semaforská pirátská vysílačka” se vysílala na Silvestra 1967, ty další dvě na jaře 1968. Přibližně v té době mi Jiří Grossmann nabídl, abych pro jeden Návštěvní den otextoval píseň In The Misty Moonlight. S chutí jsem přijal a vznikla tato písnička:

,

Naďa Urbánková a Miluška Voborníková: Někdo se k nám dívá

In The Misty Moonlight
N.Urbánková+M.Voborníková
orchestr divadla Semafor
SUPRAPHON 0430697 1968
Písničku jsem napsal 24.6.1968 a měla premiéru 27. listopadu 1968 v pořadu BESÍDKA V RAŠELINIŠTI v divadle Semafor. Nedávno vyšel 17CD komplet Š + G, na kterém je i nahrávka celá Besídky v rašeliništi. Je na ní zachyceno představení z 23. prosince 1968.

Přečíst celý článek »

,
φ