Miluška Voborníková

 

Milušku mám rád. Napsal jsem pro ni jen dvě písničky. Ta první vznikla na melodii Zdeňka Marata, kdysi velice úspěšného hudebního skladatele. Ta druhá vznikla zajímavým způsobem. Na sklonku šedesátých let jsem poměrně dost intenzivně spolupracoval s divadlem Semafor. Byl jsem na jedné zkoušce dvojice Š + G, když ke mně přišel G (Jiří Grossmann) a pravil: neotextoval bys nám jednu písničku? Samozřejmě, že jsem okamžitě odpověděl kladně a dostal jsem od Jiřího jednu zahraniční melodii. Otextoval jsem ji, odevzdal a byl pak svědkem možná prvního duetu Milušky s Naďou Urbánkovou. Tleskám vaší písni, pravil blahoskloně Š (Slávek Šimek). S Jiřím jsem se měl rád a tykali jsme si, Slávka - choval se v té době trochu odtažitě - jsem si moc neoblíbil. Sblížili jsme se až po letech, kdy jsem s ním jednal už jako šéf novácké zábavy.

Někdo se k nám dívá

Na konci šedesátých let jsem se motal hodně kolem divadla Semafor. Na sklonku roku 1967 jsem dokonce pro Československý rozhlas připravil tři pirátské vysílačky, kterými Semafor “naboural” regulérní vysílání. Vzorem nám tehdy byla skutečná pirátská vysílačka Radio Carolina. Ta první “semaforská pirátská vysílačka” se vysílala na Silvestra 1967, ty další dvě na jaře 1968. Přibližně v té době mi Jiří Grossmann nabídl, abych pro jeden Návštěvní den otextoval píseň In The Misty Moonlight. S chutí jsem přijal a vznikla tato písnička:

,

Naďa Urbánková a Miluška Voborníková: Někdo se k nám dívá

In The Misty Moonlight
N.Urbánková+M.Voborníková
orchestr divadla Semafor
SUPRAPHON 0430697 1968
Písničku jsem napsal 24.6.1968 a měla premiéru 27. listopadu 1968 v pořadu BESÍDKA V RAŠELINIŠTI v divadle Semafor. Nedávno vyšel 17CD komplet Š + G, na kterém je i nahrávka celá Besídky v rašeliništi. Je na ní zachyceno představení z 23. prosince 1968.

Přečíst celý článek »

,

Miluška Voborníková: Ráda mám ráno probuzené


Hudba: Zdeněk Marat
Slova: Ivan Rössler
Miluše Voborníková + Jezinky
TOČR. J.Vobruba
Čs.rozhlas 1971
1972 Supraphon, © Supraphon Music a.s. (nahr. 1972)
SUPRAPHON 0431281

Přečíst celý článek »

,
φ