Hana Zagorová

Hance jsem napsal jen jednu písničku - jmenovala se Tvá žena Růžena. Bylo to do soutěže Písničky pro Hvězdu a téma bylo povolání. Hudbu napsal Vladimír Rukavička a bylo vlastně vzhledem k oné soutěži poměrně účelová záležitost. Hanka písničku nazpívala natolik skvěle, že to byl ve své době hit. Dokonce se na to objevila v jednom televizním Silvestru jako parodie. Zpívalo se tam: Můj manžel Teodor…

Mnohem zajímavější spolupráce nastala až v době Novy, kdy jsme společně s Hankou a Štefanem Margitou dělalli pořad Hogo Fogo.

50 let v šoubyznysu – Hana Zagorová

Psáno pro MUZIMAX

S Hankou jsem se poznal poměrně pozdě. Jednak byla v šedesátých letech v Ostravě a do Prahy přesídlila až v letech sedmdesátých a to už jsem do novin moc nepsal. Stále víc mne pohlcoval rozhlas a studia filosofie. Aniž bychom se kdy viděli, zpívala jednu moji písničku v jedné rozhlasové soutěži, byl to sice krátkodobý šlágr, ale později – snad naštěstí - zapadl.

Poznali jsme se, až za mého působení na Nově a dokonce jsme pár let poměrně úzce spolupracovali. To bylo tak: Jednoho dne se na Nově natáčel pořad ČTVERÁCI. Měl jsem jako obvykle zapnutou v kanceláři televizi a navolen kanál s obrazovým i zvukovým výstupem ze studia, takže jsem jedním okem mohl sledovat průběh natáčení. Mezi čtveráckými hosty Báry Štěpánové jsem zahlédl Hanu Zagorovou. Vzpomněl jsem si, že kdysi moderovala úspěšný televizní pořad, jmenoval se Dluhy Hany Zagorové. O chvíli později jsem na toto téma debatoval s programovou ředitelkou Líbou Šmuclerovou a během této debaty vznikl nápad oslovit nejen Hanku, ale i Štefana Margitu. Už ani nevím kde, ale zaujal nás svým suchým humorem. Nebyli jsme si jisti, zda věhlasný operní zpěvák náš nápad moderovat show přijme, ale za pokus to stálo.

Přečíst celý článek »

,

Hana Zagorová: Tvá žena Růžena

Hudba: Vladimír Rukavička
Text: Ivan Rössler
Hraje: Orchestr Karla Vágnera
Nahráno Čs. rozhlas
Supraphon 0431692 1973

Přečíst celý článek »

,

Hana Zagorová: Tvá žena Růžena

,
φ