Argema

Se skupinou Argema spolupracuji už od roku 1999, kdy jsem na CD Milión snů otextoval tři písně: jednak tu, po které se celé CD jmenuje a pak ještě dva covery: Účet a cink (Needles and Pins) a Včerejší kámo (Yesterday Hero). O rok později na Pomáláčích se objevuje píseň Společná, která byla napsána pro všechny dosavadní zpěváky Argemy. Milión snů se objevuje na kompilaci 20, kterou Argema vydává v roce 2001. Pak jsem měl pár let pauzu a na CD Čas se zbláznil (2007) jsou uvedeny dvě moje písničky a sice Už mě nehledej a Kdo spoutá stín. Ta poslední spolu s písní Milión snů a písní Společná se objevuje i na platinovém trojcédéčku Platinum colection (odkaz na DISCOGS). Obě písně se pak v následujícím roce objevují na kompilaci jako videoklipy.

O Argemě se více dočtete na stránkách skupiny a sice www.argema.cz .

Na tomto CD vyšly dvě moje písně: Společná a Milión snů. Viz také DISCOGS.

Argema - Jarda Plšek - Milión snů

11.12. 2010 PO LETECH 1.VYSTOUPENÍ  - Jsem rád, že dál zpívá moji píseň Milión snů, kterou jsem napsal před jedenácti lety k miléniu s Pepou Pavkou. Vyšla na deskách už popáté.

,

Argema: Milión snů - píseň vyšla už popáté!hudba: J.Pavka
slova: I. Rössler
Vydal Monitor (1999)
Vydal Monitor (2001)
Vydal Monitor (2008)
Vydal Monitor (2008)
Vydal Monitor (2010) Přečíst celý článek »

,

Argema: Společná

Tahle píseň byla napsána k jakémusi jubileu Argemy a měla dát prostor všem dosavadním sólistům skupiny. Takže to měl být takový hudební mejdan.

,

Argema: Milión snů

Tahle písnička byla napsána k miléniu. Bylo to přání Argemy. K miléniu už byl jen kousek k miliónu. Ale ten běžící čas, která nám ukrajuje náš život, tam je a slovo milénium také. Takový pokus vstoupit do dalšího století a vidíte je to zase bezmála deset let.

,

Argema: Kdo spoutá stín

S Argemou spolupracuji rád. Většinou písničky vznikají tak, že dostanu mailem melodii, pošlu text a krátce na to dostanu hotovou nahrávku. Spolupráce na dálku má svůj půvab. Pouze nemůžu jít s autorem hudby a spoluautorem občas na pivo. Řešíme to mailem.

,

Argema: Společná


hudba: J.Filgas
slova: I. Rössler
Vydavatel: Monitor (2000)

Odkaz na DISCOGS.

Přečíst celý článek »

,

Argema: Účet a cink


(Needles And Pins)
hudba: Nitzsche/S.Bono
slova: I. Rössler
Vydal Monitor (1999)

Přečíst celý článek »

,

Argema: Včerejší kámo

(Yesterday’s Hero)
hudba: Harry/Young
slova: I. Rössler
Vydal Monitor (1999)

Přečíst celý článek »

,

Argema: Už mě nehledej

Přečíst celý článek »

,
φ