Prima

Pro Primu jsem dělal dva větší cykly. Jako scénárista jsem připravoval Hvězdy u piána a jako režisér otázek jsem připravoval Milionáře. Ani v jednom případě neměla Prima šťastnou ruku. Pak jsem jako scénárista dělal Hádej, kdo jsem. O tomto pořadu napsal pár článků Čert na koze. Nyní spolupracuji jako dramaturg na pořadu Životní úklid. Podrobnosti o něm najdete na stránkách televize PRIMA. Jako scénárista se podílím i na druhé řadě pořadu Farmář hledá ženu.

Z čeho má strach Jana Plodková?

04.11.2010, 07:00 |Foto: archiv TV Prima

Pokračuje pořad Hádej, kdo jsem, který dramaturguji a k němuž píši scénáře. Tohle napsali v Čertu na koze,

V další epizodě pořadu Hádej, kdo jsem! potvrdí Bohumil Klepl obdivuhodnou hadačskou kondici z minula. Přijde sběratel autogramů, který má na svém kontě podpisy všech porotců. Jak spisovatelky Báry Nesvadbové a herců Terezy Kostkové, Boba Klepla a Martina Zounara , tak moderátora Petra Vondráčka a herečky Jany Plodkové, dnešního VIP hosta.

Porotě se zadaří a mladou kolegyni bystře pozná. Mnohem těžší úkol ale čeká v dalším kole. Čeho se křehká blondýnka bojí? Spektrum strachů je široké, nápověda moc nepomůže. Fobie je to prý poněkud neobvyklá. Naštěstí to není strach z injekčních jehel ani z bílých plášťů, to by představitelce gynekoložky Ely Diamantové ze seriálu Zázraky života určitě vadilo při natáčení. Umí Jana vůbec poskytnout první pomoc? Čeho, proč a odkdy se bojí držitelka Českého lva za hlavní roli ve filmu Protektor, diváci odhalí v pátek ve 20.00 na TV Prima.

Půvabná a talentovaná herečka Jana Plodková se narodila se v roce 1981 v Jičíně ve znamení Lva. Už v dětství a mládí se její komediální a pohybové vlohy projevovaly na mnoha „frontách”. Hrát chtěla od jedenácti, na konzervatoř se ale nedostala, proto šla na gymnázium. A po maturitě vystudovala herectví na brněnské JAMU. Už během vysoké získala ve Varšavě první hereckou cenu. „Nastoupila jsem do rozjetého vlaku,” říká o své práci herečka, která měla téměř raketový start. „Od té doby nenastal den, kdy by mne popadla chuť vystoupit a začít znova s něčím jiným. Samozřejmě jsem občas řešila, zda má práce, kterou dělám, nějaký smysl. Pokaždé jsem ale došla k závěru, že má,” utvrzuje se Jana. A skromně přiznává, že vlastně ani neví, co jiného by chtěla a mohla dělat. Po absolutoriu zakotvila v brněnském HaDivadle, kde vytvořila řadu rolí (Černá sanitka, Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně, Ředitelská lóže, Pařeniště, Indián v ohrožení, Věc Makropulos). Dnes hostuje také v pražském Činoherním klubu (Ivanov). Na stříbrném plátně se zviditelnila v malé, ale nezapomenutelné roli „Čárkované” v komedii Vratné lahve Jana Svěráka. V Trajkovově filmu Ocas ještěrky představovala úřednici realitní kanceláře. Skutečně ji ale proslavil film Marka Najbrta Protektor, kde dostala největší příležitost a citlivě a působivě ztvárnila hlavní roli židovské herečky Hany. Za ni také získala prestižní cenu Český lev. Ráda pak přijala nabídku televize Prima na hlavní roli v seriálu Zázraky života z prostředí rodinné reprodukční kliniky. Jako výborná, a navíc citlivá a empatická gynekoložka Eliška Diamantová zde tápala v osobním životě stejně jako většina z nás. V první sérii se zamilovala do ženatého kolegy a přes odpor rodiny a okolí s ním zkoušela žít. Osud ale nakonec rozhodl jinak. Embryolog David Salač (Roman Zach) se vrátil k těhotné ženě.

Jana Plodková miluje knihy a film, létání, módu a vtipy o blondýnách. Nemá auto a mezi Prahou a Jičínem, kde bydlí její rodiče, jezdí vlakem. Vnímaví diváci se v pátek večer na Primě dokonce dozvědí, kolik Janu stojí jízdenka a zda v Jičíně stráví Vánoce.

,

Kočka Kateřina Brožová

Další díl pořadu Hádej, kdo jsem (vysílání 1.10. ve 20:00), který píšu pro Primu bude mít v porotě Martina Zounara, nově Báru Nesvadbovou, nově Pavla Zedníčka a Evu Holubovou. Porota bude nejprve hádat kovboje Jana Pokorného, novinářku Pavínu Wolfovou a konečně VIP hosta Kateřinu Brožovou. Pořad zaujal internetový mahazín Čert na koze, jehož článek si dovoluji zařadit do svého archívu.

30.09.2010, 13:49 |Foto: archiv TV Prima

Překvapení a nové celebrity čekají diváky v oblíbené zábavné soutěžní show Hádej, kdo jsem! Milovnice Boba Klepla a Tomáše Matonohy si budou muset dát pohov, zato fanynky Martina Zounara zaplesají. Vedle staronového porotce Zounara usednou dvě zbrusu nové tváře. Host z minulého dílu Pavel Zedníček a atraktivní spisovatelka Bára Nesvadbová, která nahradí krásnou Ivu Kubelkovou. V pořadu se jako VIP hosté vystřídají dvě půvabné ženy. Do druhého kola přijde novinářka Pavlína Wolfová se svým tajemstvím. Jen je uhádnout! A ve třetím usedne „kočka“ Kateřina Brožová, která bude svým mňoukáním a štěkáním mást porotce tak dobře, že na charitu poputuje celých pět tisíc korun. Ale i Kateřina má své překvapivé tajemství. Zda porota odhalí její nevšední koníček, uvidíte tento pátek 1. 10. ve 20.00 v další epizodě soutěže Hádej, kdo jsem!

Přečíst celý článek »

,

Zaznělo „kurňa“ a bylo jasné, že přišel Čmaňa

24.9. se vysílal “můj” třetí díl pořadu, jehož scénáře píšu pro Primu. Diváci tentokrát hádali povolání Simeona Hýbla (Krizový manažer) a mistra republiky ve vábení jelenů David Princ. Čert na koze si všímá VIP celebrity Pavla Zedníčka, kterého hádala porota ve složení Tomáš Matonoha, Iva Kubelková, Bob Klepl a Eva Holubová.

Čert na koze
23.09.2010, 17:28 |Foto: archiv TV Prima

Do dalšího dílu oblíbeného zábavného pořadu Hádej, kdo jsem! přijde populární herec Pavel Zedníček. Jako profesionální komik dokáže změnit hlas způsobem, který pobaví diváky i porotu, aby ho Bohumil Klepl, Tomáš Matonoha, Eva Holubová a Iva Kubelková až téměř do konce neuhádli, i když se s Pavlem znají. V posledním kole soutěže herci hádali jeho původní profesi. V mládí se totiž připravoval na jiné, skoro pohádkové povolání. Vodítkem bylo nakonec město Zlín, kde VIP host vyrůstal. Pokud stále netušíte, jakou průmyslovou školu Pavel vystudoval, nezapomeňte se v pátek ve 20.00 podívat na pořad Hádej, kdo jsem!, který je už čtvrtým rokem stálicí zábavy na Primě. A pozor! Pavel Zedníček přijal výzvu moderátora Petra Vondráčka, aby se stal dalším z porotců.
reklama
Přečíst celý článek »

,

Martin Chodúr jede na vinylech

Začal jsem pro společnost Via Nostra a tedy vlastně Primu psát scénáře pořadu Hádej, kdo jsem. Pořad se vysílá od 10.9. každý pátek od 20:00 hodin na Primě. V této souvislosti mne potěšil článek, který jsem dneska našel na internetu. Dovoluji si citovat.

09.09.2010, 06:00 Čert na koze

Foto: archiv TV Prima

Diváci soutěže Hádej, kdo jsem! si během nové znělky uvědomí, že pořad existuje již šedesát let. Poprvé se vysílal v Americe pod název What’s My Line? V úvodním defilé si připomeneme slavné tváře, které zábavnou show prošly nejen u nás, ale i ve světě. Salvador Dalí, Elizabeth Taylorová, Woody Allen, Ronald Reagan, Dagmar Havlová, Karel Gott nebo Antonín Panenka.
reklama

Přečíst celý článek »

,

Milionář

Jako vedoucí týmu tvůrců otázek jsem v agentuře TFC  podílel na natočení 105 dílů nejúspěšnější vědomostní soutěže MILIONÁŘ  pro TV Prima, které se zúčastnilo 157 soutěžících. Ti dohromady zodpověděli více než 1300 otázek a vyhráli více než sedm miliónů korun. Nejvyšší výhra 500 000 Kč padla jednou, za to 300 000 Kč vyhrálo sedm soutěžících a 160  000 Kč vyhrálo soutěžících osm.

Moderátor Roman Šmucler    

Moderátor Roman Šmucler

    

Studio - Milionář

,
φ