ČLÁNKY

Zde jsem posbíral články, kde se o mně píše. Někdy je to opravdu “pres”. Ale tak už to v bulváru chodí.

15 let Novy - Tihle jsou nejpopulárnější!

AHA 24.1.2009

Nejsledovanější televize v Česku slaví 15 let!
Historii Novy psaly tisíce pořadů a stovky tváří…

Přečíst celý článek »

,

27. 9. 2015 - byl jsem v Aha!

V nedělním Aha! se objevily čtyři tiskové strany věnované televizní zábavě a mé osobě. Článek napsal David Laštovka a udělal mi tím radost. Už titulek je bombastický

Tvůrce televizní zábavy Ivan Rössler: Kam zmizela původní tvorba

Umělce jsem musel uplácet

Mistr televizní zábavy. Tak to je Ivan Rössler (69), scénárista, dramaturg, producent pořadů, které ve své době patřily k nejsledovanějším v zemi. Jen namátkou: Milionář, Hogo Fogo, Zlatíčka, Hádej, kdo jsem. Prošel nejvýznamnějšími televizemi. První scénáře začal psát už v 60. letech pro Československou televizi. Byl u toho, když startovala Nova, kde se brzy stal šéfem zábavných pořadů. Přestože už je v důchodu, stále spolupracuje s Primou a Českou televizí. Jak je to dnes se zábavou na obrazovkách? Zdá se, že původní tvorba vymizela.
Přečíst celý článek »

,

Ach, my antikomunisti

Jan Potůček - Reflex: úryvek článku, celý je na  http://www.reflex.cz/Clanek26779.html

ZA NIC SE NESTYDÍM

Miroslav Pavel byl jedním z mnoha lidí z médií, které jsem požádal, aby se mnou promluvili o své minulosti. Uvítal to jako dobrý nápad. „Se zájmem jsem čekal, kdy někoho napadne to, co jste učinil vy. Netvrdím, že by mne takový rozhovor nezajímal. Otevřeně vám ale říkám, že pro mne to nemá naprosto žádný smysl,“ odpověděl mi. Česká společnost prý není schopna reflektovat svoji historii a nerad by zavdával příčinu narážkám „několika idiotů“. Chápu, jenže stejným způsobem Pavel odpálkoval už před sedmi lety Respekt.

Přečíst celý článek »

,

Czechtalent 2012

Do poroty na Czechtalent do Zlína jezdím, díky Luďkovi Malárovi, velice rád. Pojedu tam i letos. A opět budu v porotě. Na musicserveru jsem našel článek o letošním ročníku, je tam o mně zmínka, takže jsem si ho dovolil převzít a šířit dál. Aspoň bude mít Czechtalent reklamu. Fotografie jsou, pochopitelně z minulých ročníků.


Přečíst celý článek »

,

DJ Patrick D. Sebastian

Tohle jsem nedávno našel na webu:

DJ Patrick D. Sebastian

(…)

Od roku 2002 navíc spolupracuje s mladou zpěvačkou, která vystupovala pod uměleckým jménem Linda a natočili PROMO singl Rose Is Still A Rose a následně získali i několik licencí na přezpívání skladby včetně Rose Is Still A Rose od Arethy Franklin a Lauryn Hill. Připravovalo se oficiální vydání nosiče a Linda se skladbami objížděla kluby a společně s jejími performens je zpívala. Patrik s Gipsym pro Lindu vytváří některé další tracky a před počátkem šílenství jménem Superstar je Patrik osloven šéfredaktorem redakce zábavy Ivanem Rösslerem a účastní se výběrového řízení na hudebního dramaturga TV NOVA.

Přečíst celý článek »

,

Dopis Jiřího Černého Jarkovi Nohavicovi

Na tenhle dopis mě upozornil Jarek Nohavica, když mi zasklil jednu schůzku. A publikoval ho na svém webu.

Přečíst celý článek »

,

Finále Zlíntalentu na Radiožurnálu

Jan Rosenauer (jkr) 17.06.2003 15:47

Český rozhlas 1 - Radiožurnál vysílá v sobotu 21. června přímým přenosem finále interpretační soutěže 8. ročníku hudebního festivalu Evropská databanka Zlíntalent 2003. Jedná se o festival a soutěž mladých autorů a interpretů, zpěváků i zpěvaček.

Přečíst celý článek »

,

Ivan Rössler zanechal svou stopu na Kralupsku

Pod tímto titulkem je článek v deníku (region Mělnicko) z pera Jiřího Heraina, kterému děkuji za jeho vlídný zájem o mou osobu. Článek vyšel 5. září 2015, ale k jeho uvedení na svůj web jsem se dostal až teď. Berte to jako dokument. Aspoň si přečtete, jak jsem před více než padesáti lety začínal. Zde je tedy zmíněný článek.

Je řada výrazných osobností i současného společenského dění, kteří byť jen na krátký čas spojili svůj život s městem Kralupy nad Vltavou. Mnozí dokonce pracovali na stavbě tamního velkého chemického komplexu na výrobu kaučuku v letech 1958 - 1963 a působili dokonce určitý čas ve výrobě.

Přečíst celý článek »

,

Iveta a její chlapci

Šťastný Jim 24 - 12. 6. 2008 - článek Petra Langera v dnes už neexistujícím časopise.

Přečíst celý článek »

,
φ