O mně

z wikipedie

Ivan Rössler (* 21. 12. 1945) je český textař, novinář, scénárista, dramaturg, producent. Písně s jeho texty zpívali například Karel Gott, Helena Vondráčková, Miluše Voborníková, Holki, Argema, Jitka Zelenková, Beatings a další.
Vystudoval Filosofickou fakultu UK obor filosofie a dějepis. Do roku 1977 byl na volné noze a živil se psaním novinových článků, písňových textů a rozhlasových a televizních scénářů. V roce 1977 nastoupil do Československého rozhlasu, kde pracoval jako redaktor Studia mladých a Mikrofóra, později byl vedoucím redaktorem redakce zábavy, pak šéfredaktorem stanice Praha a současně krátce řídil i krajské studio Českého rozhlasu v Plzni. Po odchodu z Českého rozhlasu v roce 1993 přešel jako šéfredaktor redakce zábavy do televize Nova, kde byl až do roku 2006. V současné době je v důchodu a věnuje se vlastním aktivitám. Dál píše jak scénáře, články, tak i písňové texty.
Vedle svých zaměstnání byl tiskovým tajemníkem Bratislavské lýry (1966, 1967), Děčínské kotvy (1968), divadla Semafor (1967), šéfdramaturgem Rockfestu, Porty a organizátorem dalších festivalů (Rockové maratony).
Z nejvýznamnějších autorských počinů vedle písňových textů je to především knížka vzpomínek Přátelé jsou příbuzní, které si vybíráme sami, rozhlasové pásmo Nejsme děti zachycující prvních deset dnů „sametové revoluce“.
Věnuje se také vydavatelské činnosti. V nakladatelství Panton (1984) založil edici Cesty (pro folkovou hudbu) a Rock. V obou edicích pomáhal zejména začínajícím interpretům anebo těm, kteří v té době desky běžně nevydávali. Vydal dokonce desku Panton na Portě live, která vyšla 24 hodin po natočení! V současné době je spolumajitelem firmy Fonia, která se specializuje na mluvené slovo.

Přečíst celý článek »


Články

Zde jsem posbíral články, kde se o mně píše. Někdy je to opravdu “pres”. Ale tak už to v bulváru chodí.

Knihy

Občas jsem se někomu připletl do jeho knížky. To jsem nemohl nechat nepovšimnuto.

φ