Fonia

Mluvené slovo mne vždycky bavilo. A vydávání desek také, ostatně nějakou dobu jsem je vydával na Pantonu. A tak jsem rád, že jsem potkal člověka stejných zálib, se kterým se báječně doplňujeme a sice Alana Piskače. A od té doby zvukové nosiče vydáváme spolu.

Zde jsou pouze CD, na kterých jsem se autorsky podílel.

Více najdete i na stránkách

Pat a Mat poprvé promluví

Herec Pavel Zedníček oživil svým hlasem postavičky Pata a Mata na novinkové audioknize. CD Pat a Mat vyšlo u vydavatelství FONIA.Jedná se o zvukovou adaptaci slavného večerníčku autorů Lubomíra Beneše a Vladimíra Jiránka.
„Snažil jsem se příhody Pata a Mata namluvit tak, aby z nich posluchač cítil onu charakteristickou atmosféru příhod dvou chlapíků, kteří nás rozesmívají desítky let. Snad se mi to podařilo. Při vyprávění jsem kladl důraz na to, aby si každý dokázal jednotlivé momenty představit a navíc si také poslech lidé užili společně s velkou pohodou,“ prozradil známý herec.

Do vyprávěné podoby, podle scénáře Ivana Rösslera, se podařilo převést šest příběhů z televizního večerníčku „A je to!“. Jedná se o příhody Tapety, Dílna, Koberec, Houpací křeslo, Garáž a Voda. Nahrávka zachovává původní atmosféru Pata a Mata i díky množství typických zvukových efektů.

Natáčení si Pavel Zedníček velmi užíval, do rolí Pata a Mata se velmi vžil. Dokonce si vyzkoušel jejich typické oblečení při focení obalu na CD. Jak ale prozradil, opravářské práce zvládá velmi dobře: “Nechci se chlubit, ale umím být domácí kutil, práci si promyslím a co můžu, udělám. Dokonce i občas uvařím.“

Prázdniny měl oblíbený herec pracovní, točil nové pokračování seriálu Sanitka. Čas si ale našel také na odpočinek, procestoval Chicago. Setkat se s ním v září můžeme v Divadle Kalich nebo v seriálu Vyprávěj.
„Mám rád teplo a sluníčko, chystám si prodloužit léto v Egyptě a moc se těším na zážitky z potápění,“ dodává na závěr Pavel Zedníček.

Více na stránkách

,

Fonia: Princezna ze mlejna 2

Yvetta Blanarovičová - Princezna ze mlejna II.

2 CD obj.č.: 209502  cena: 199,- Kč
Další formát: MC za 99,- Kč

Datum vydání: 2.11.2009

Tracklist CD1:
1. Princezna ze mlejna II. (1. část) 00:49:30

Tracklist CD2:
1. Princezna ze mlejna II. (2. část) 00:46:24

celkový čas: 01:35:54

Pokračování nejúspěšnější české pohádky, kterou zhlédlo několik set tisíc dětských i dospělých diváků, získalo také svou vyprávěnou podobu. Celý pohádkový příběh vypráví Yvetta Blanarovičová. Šťastným manželům Jindřichovi a Elišce se narodí dcerka Terinka. Raduje se i čertík s vodníkem. Jediný, kdo se neraduje, je knížepán. A tak se svým povedeným sluhou Žánem vymyslí lest a pošle Jindřicha na vojnu proti Turkovi. Myslí si, že tak má cestu za krásnou Eliškou opět otevřenou…

Vydala FONIA.

,

Richard Krajčo: Memento

 

RICHARD KRAJČO NAMLUVIL  MEMENTO

NOVÁ KNÍŽKA DO UCHA NA CD

Richard Krajčo namluvil Memento Radka Johna. Známý román o drogách a drogově závislých tak dostal podobu zvukové nahrávky. Pro audioknihu také Richard Krajčo společně s Borisem Carloffem složil i hudbu. Nahrávka vznikla pod vedením režiséra Petra Mančala a vyjde v březnu na cd u vydavatelství FONIA. Richard Krajčo o natáčení nové knížky do ucha prozradil: Přečíst celý článek »

,
φ