Gramo


Gramofonová deska

Zažil jsem ještě desky, které když upadly na zem, nemusely se zvedat, protože se rozbily. Snímaly se kovovou jehlou a gramofony byly na kličku. Ke konci, když natažení péro docházelo, se hlasy prohlubovaly. Pak přišel vinyl a safírové hroty. A teď je tu CD. Čas mi svál všechny ty desky do jedné kategorie. Uvádím jen ty na kterých jsem se podílel redakčně nebo jsem na ně napsal tzv. sleevenote. Bohužel, nejsou všechny, protože některé mi odvál čas a různá stěhování.

Fonia

Mluvené slovo mne vždycky bavilo. A vydávání desek také, ostatně nějakou dobu jsem je vydával na Pantonu. A tak jsem rád, že jsem potkal člověka stejných zálib, se kterým se báječně doplňujeme a sice Alana Piskače. A od té doby zvukové nosiče vydáváme spolu.

Zde jsou pouze CD, na kterých jsem se autorsky podílel.

Více najdete i na stránkách

Odyssea Fest 2010

Skupinu Odyssea znám od roku 1984, kdy jsem nastoupil na poloviční úvazek do firmy Panton, abych si vedle redaktorské práce v Mikrofóru trochu přivydělával. Založil jsem tam dvě hudební edice: edici Cesty, kde jsem vydával především hudbu, která se hrála na Portě a Rock. Ta edice Rock měla standardní obal a nápis „rock“ byl nastříkaný na jakési zdi. Myslím, že hned v roce 1984 jsem skupině Odyssea vydal první singl s písničkami Spálená a Úděl žen. Jen tak pro zajímavost: ačkoliv byla skupina Odyssea původem z Plzně, měla zřizovatele ve Středočeském kraji, konkrétně to byl ZK ROH (Závodní klub Revolučního odborového hnutí) v Komárově (Středočeský kraj). A kde myslíte, že skupina nahrávala? Překvapivě v Československém rozhlase v Hradci Králové a Českých Budějovicích. Aspoň vidíte, že to plzeňští ideologové neměli při tom hlídání jednoduché.

,
φ