Festival

Začínal jsem jako tiskový tajemník Bratislavké lýry, byl jsem u zrodu Děčínské kotvy rovněž ve funkci tiskového tajemníka, přijal jsem funkci šéfdramaturga Rockfestu a posléze jsem se jako šéfdramaturg a předseda rady sdružení Porta podílel na záchraně tohoto cenného festivalu. Postupně sem shromáždím dokumenty, které se k těmto festivalům vztahují.

Bratislavká lýra

Můj první festival. Bylo mi jednadvacet, když jsem se stal tiskovým tajemníkem. Jan Štern, když se mnou uzavíral smlouvu, pravil: Měl bys platit nám za to, že se tu něco naučíš a ne my tobě. Přesto honorář byl na tu dobu velkorysý.

Děčínská kotva 1968

Nedávno jsem dostal na facebooku dotaz na Děčínskou kotvu. Byl jsem tiskovým tajemníkem jejího prvního ročníku v roce 1968. Prohrabal jsem archív a nenašel jsem ani datum, kdy se první ročníku tohoto festivalu konal. Odvál to čas. Jediné, co se v mém archívu zachovalo, je program, ke kterému jsem napsal nejen předmluvu, ale všechny texty uvnitř. Tak jsem program naskenoval a snad to někomu k něčemu bude. A třeba si nějaký hudební badatel vzpomene. Bylo to určitě v červnu a bylo to zcela jistě po Bratislavské lýře, protože si vzpomínám, že jsme si jako nový festival na Lyře otevřeli stánek a lákali hosty a novináře do Děčína. Pomáhalo nám k tomu tehdy nové jedenáctistupňové pivo Kapitán. Pokud kliknete na obrázek, zvětší se vám a text na něm bude dobře čitelný.

Více »

Porta

Zatím tu jsou jen střípky. Poprvé jsem se na Portě objevil až v roce 1984, abych následující rok vydal LP Panton na Portě live, které vyšlo 24 hodin po natočení. Na tu dobu neslýchané. Ten samý rok jsem realizoval i první přenos Mikrofóra a Radioporty. S Mikrofórem jsem se na Portu každoročně vracel a v roce 1990 - 1992 jsem se na tomto festivalu aktivně podílel.

Rockfest

Sám jsem zvědav, co o tomto zvláštním festivalu dám dohromady.

φ