CESTY


Nový Zéland: Kostel U dobrého pastýře

Anglicky se ovšem jmenuje Church of the Good Shepherd a nachází se na břehu jezera Tekapo.Je to pravděpodobně nejfotografovanější kostel na Novém Zélandu. Byl postaven v roce 1935 a základní kámen položil vévoda z Gloucesteru v lednu a už v srpnu byl kamenný kostel hotov. Kostel je velice romantický a je z něj hezký výhled na jezero Tekapo, které patří ke třem největším jezerům Zélandu. Když jsem procházel internet, našel jsem dokonce nabídku na uspořádání svatby v tomto kostelíku. Na Zélandu se ovšem můžete nechat oddat i v přírodě či dokonce na ledovci. Byl jsem tam dvakrát. Poprvé nebylo příliš dobré počasí, podruhé o pár let později svítilo sluníčko. Ale ne zas tolik, aby se voda jezera třpytila tak, jak jsem o tom četl. Údajně by měla splňovat další nej této krajiny - nejtřpytivější voda jezera, která je k vidění.

,

Křížová cesta v Počepicích


Dvanáct zastavení z obvyklých čtrnácti (je možné, že dvě jsem nenašel) nabízí Křížová cesta v Počepicích. Obrázky nakreslily děti a Křížová cesta, která vznikla v letech  1861 - 1878, byla opravena v roce 2001. Škoda, že o pár let později poutník jen s obtížemi jednotlivé kříže nachází. Někde se i trním prodírá. Přitom je to jedna z nejpůvabnějších křížových cest, které jsem viděl.

Přečíst celý článek »

,

Dvě kapličky

Ukázka původní hranice na Bučině

Bylo nebylo, byla jedna kaplička v půvabné vesničce Bučina na Šumavě. Kdysi tam stávalo pár domků a hotel. A také zmíněná kaplička svatého Michala. Z Bučiny vedla pohodlná silnička do německého městečka Finsterau a tak nebylo divu, že kaplička byla u německé části obyvatelstva oblíbená. Pak přišla válka, Němci nás obsadili, pak válka skončila a my využili práva vítězů a Němce jsme vyhnali. Pak jsme mezi sebou vytyčili hranici v podobě ostnatých drátů, drátěných plotů nabitých elektrickým proudem a zátarasů. Přečíst celý článek »

,

FLIGHT CERTIFICATE

 

Toto je důkaz, že jsem se proletěl nad Grand Canyonem v Coloradu.

 

 

 

Přečíst celý článek »

,
φ