MEDICÍNA A UMĚNÍ

To je pozoruhodný časopis. Napůl obsahuje odborné články od lékařů, napůl pak články o umění. Píši tam rozhovory s výtvarníky a nově o umění gastronomie. A jsem rád, že jsem se například s pokrmy ze šneků dostal vedle článků napířklad na téma transplantace plic. Nevím, co lékaře baví víc, tajně doufám, že mí šneci. Jen bych ještě dodal, že tento dvouměsíčník vydává můj letitý kamarád a básník Petr Cincibuch.

Igor Chramec: Nejšťastnější jsem, když se mi do kuchyně vrátí vylízaný talíř

Psáno pro časopis Medicína a umění 4/2016 -42
Restaurace V Zátiší je v dobré společnosti, která se jmenuje po ní: Zátiší group. Do této skupiny patří ještě Bellevue (o něm jsme už psali), dále pak Mlýnec a Žofín Garden. Kromě toho dělají ještě skvělý catering, což mohu osobně potvrdit, protože ho pravidelně dělají například pro Audienci Grand Cru Classé – Bordeaux na Pražském Hradě. V poslední době jsem byl několikrát V Zátiší, kde mne okouzlilo indické menu. Ale dal jsem si i české menu a bylo rovněž skvělé. Ke každému jídlu se servíruje jiné víno a musím potvrdit, že skloubení jídla a vína je velmi povedené.
Přečíst celý článek »

,

Diana Sixtová a její zajímavá vína

Psáno pro časopis Medicína a umění 4/2016 - 42

Diana Sixtová je nejen obchodní ředitelkou firmy Merlot d´Or, která se specializuje na dovoz francouzských vín, ale i zkušenou sommeliérkou. Známe se dlouho a společně jsme s partou milovníků vína projeli za vínem kus světa. Nabízíme vám vždy nějaké zajímavé a cenově dostupné víno. Dnes zabrousíme do Châteauneuf-du Pape - Vignobles Brunier.
Châteauneauf-du-Pape má bezesporu výjimečné terroir. Zejména jeho kamenité „plateau – La Crau“, kde by nic jiného než vinná réva růst asi nemohlo, nutí révu jít se svými kořeny pro vodu opravdu hluboko a díky tomu jsou zdejší vína plná, kořenitá, dlouhověká a v lahvové zralosti nabízí neskutečnou eleganci.
Domaine du Vieux Télégraphe, vlajkové vinařství rodiny Brunierů, má jednu z nejlepších poloh v apelaci Châteauneuf-du-Pape. Vinice leží v její jihovýchodní části, na planině, které místní říkají La Crau a kde kdysi stával starý telegraf. Přečíst celý článek »

,

Diana Sixtová a její zajímavá vína

Diana Sixtová je nejen obchodní ředitelkou firmy Merlot d´Or, která se specializuje na dovoz francouzských vín, ale i zkušenou sommeliérkou. Známe se dlouho a společně jsme s partou milovníků vína projeli za vínem kus světa. Nabízíme vám vždy nějaké zajímavé a cenově dostupné víno. A protože se blíží léto, nabízí se zvolit správnou barvu: rosé.
To máš pravdu: K létu patří slunce, moře a samozřejmě i svěží, mladé, růžové víno. Když růžové víno - tak Rosé de Provence a proto jsme se rozhodli dnes představit zcela výjimečného výrobce, který psal vinařskou historii v této zaslíbené části Francie – Domaines OTT.

Přečíst celý článek »

,

La Boucherie and Bistrot M - ostrůvek Gaskoňska na Smíchově

Psáno pro Medicina a umění 3/2016

Milovníky James Bonda upozorňuji, že to „M“ v názvu nemá nic společného s Bondovými šéfy, ale znamená Manzac, Jean-Paul Manzac, abychom chvilku zůstali v Bondově duchu. Manzac však s Bondem sdílí maximálně jen zálibu v dobrém a vybraném jídle a zajímavém víně. Jeana-Paula Manzaca jsem poznal ve slavných dobách TV NOVA, když jsme to měli ještě přes ulici, tedy přes Vladislavovu ulici, do jeho Brasserie M.
Miloval jsem jeho konfitované kachní stehýnko, měl čerstvé plody moře, kohouta na víně a v poledne vařil i jednoduchá jídla pro úředníky z okolí za levné ceny. Jednou jsem k němu přišel se slovy: Mám hrozný hlad a on mi odpověděl: To jsi tady dobře. Přečíst celý článek »

,

Jan Punčochář má dům holubí

Psáno pro Medicína a umění

Holub z Anjou je nejstabilnější specialitou restaurace Grand Cru. Její název by mohl svádět, že jde o francouzskou restauraci, ale Grand Cru je především označení vín. Zkuste v Praze najít restauraci s tak dobře vybaveným sklepem, abyste v něm našli kolem 1 600 druhů vína. Francouzská vína tu najdete, ortodoxně francouzskou kuchyni nikoliv. Co tedy vaří vládce kuchyně v Grand Cru Jan Punčochář?
Vařím kuchyni, která vychází z českých a evropských kořenů. Takže na mém meníčku se objevují věci, které mne napadají, ale není to typicky francouzská kuchyně. Také si nemyslím, že třeba francouzská vína by se měla pít jen k francouzským jídlům. Například pečený divočák na červeném víně a se švestkami, který se tady dělá dlouho, se hodí třeba k nějakému pinotu. A hlavně my tady máme vína z celé Evropy. Na vínu je také krásné to, že nemůžete pít jen jeden druh nebo jedno vinařství. V tomto případě každá změna těší.

Přečíst celý článek »

,

Diana Sixtová a její zajímavá vína

Diana Sixtová je nejen obchodní ředitelkou firmy Merlot d´Or, která se specializuje na dovoz francouzských vín, ale i zkušenou sommeliérkou. Známe se dlouho a společně jsme s partou milovníků vína projeli za vínem kus světa. Nabízíme vám vždy nějaké zajímavé a cenově dostupné víno. A protože nedávno skončila dvanáctá audience vinařů z Bordeaux, pojďme se k ní vrátit. Proč? O tom už Diana:
Víno, které bych Vám dnes ráda představila je velmi netypické. Není to víno každý rok od stejného vinaře, ale je to víno, které je připravováno speciálně kvůli jedné akci a to Audienci Grand Cru Classé, která se koná v Praze na Pražském hradě.
Přečíst celý článek »

,

AvantGarde: Nishiki tartar je jednička

Psáno pro časopis Medicína a umění

Když vystoupíte v Praze z metra Dejvická a jdete dál po Evropské třídě směrem k letišti, nemůžete přehlédnout impozantní prosklenou budovou, před kterou jako čestná jednotka stojí velká písmena tvořící společně nápis PPF GATE. Po vstupu do budovy na vás udělá další velký dojem hypermoderní hala, která by mohla hrát ve sci-fi filmech odehrávajících se v budoucnosti. Vpravo na konci této haly je vstup do restaurace AvantGarde. V ní mám schůzku s jejím ředitelem Karlem Šimůnkem. Zastihl jsem ho uprostřed III. ročníku Zimního Chef Time Fest, který se koná vždy na začátku roku. Není divu, že jsme začali rozhovor právě na toto téma.
Přečíst celý článek »

,

Diana Sixtová a její zajímavá vína

Psáno pro časopis Medicína a umění

Diana Sixtová je nejen obchodní ředitelkou firmy Merlot d´Or, která se specializuje na dovoz francouzských vín, ale i zkušenou sommeliérkou. Známe se dlouho a společně jsme s partou milovníků vína projeli za vínem kus světa. Nabízíme vám vždy nějaké zajímavé a cenově dostupné víno. Dnes společně zavítáme do Bordeaux. Ubytujeme se na Château Beaumont. Proč právě tam?
K tomuto vínu mám ale zcela osobní vazbu, jelikož to bylo první víno, se kterým jsem se před 17 lety v Bordeaux setkala a to nikoli v restauraci ani na degustaci, ale právě přímo na château, kde jsme nocovali. Přivítal nás ředitel Etienne Priou a přinesl nám láhev na přivítanou. Dodnes jsme spolu dobří přátelé a tak není divu, že jsem na tomto Château strávila mnoho času i se svými přáteli a klienty z Čech a že v mém sklepě najdete mnoho ročníků právě Ch. Beaumont.

Přečíst celý článek »

,

Kalina a jeho neskutečný brzlík

Svoje první jídlo uvařil, když mu bylo třináct let. Sebral mamince uvařené hovězí maso a na másle ho jen za použití pepře a soli opekl. Maminka přišla o maso, k obědu byly jen knedlíky s omáčkou, ale Mirek Kalina měl nakročeno do haut cuisine. Za rok mu bude čtyřicet, prošel řadou zajímavých restaurací včetně zahraničních, z nichž některé byly ozdobeny michelinskými hvězdičkami. Asi nejzajímavější z nich se nachází v Gaskoňsku a je to tříhvězdičková Les Prés d‘Eugenie uznávaného šéfkuchaře a jednoho ze zakladatelů nouvelle cuisine (francouzské nové kuchyně) Michela Guerarda. Dnes provozuje v Dlouhé třídě v Praze prvotřídní restauraci, což mohu osvědčit z vlastních gastronomických zážitků. Nicméně konkurence, i v nejbližším okolí, je obrovská a není snadné začínat.

Přečíst celý článek »

,

Diana Sixtová a její zajímavá vína

Diana Sixtová je nejen obchodní ředitelkou firmy Merlot d´Or, která se specializuje na dovoz francouzských vín, ale i zkušenou sommeliérkou. Známe se dlouho a společně jsme s partou milovníků vína projeli za vínem kus světa. Nabízíme vám vždy nějaké zajímavé a cenově dostupné víno. Dnes společně zavítáme do Porta. Byli jsme tam společně menší partou a projeli jsme se i vinicemi na břehu řeky Douro, která právě v Porto ústí do moře. Proč jsi vybrala právě portské?
Hodí se pro studené a deštivé večery, protože z něho cítíme slunce, moře a teplo. A protože chceš, abych vybrala jen jedno portské, tak nabídnu Ramos Pinto Reservu Collector.


Přečíst celý článek »

,
φ