BLOGY

Měl jsem jich několik, ale byl jsem líný, tak jsem moc neblogoval. Teď občas si blognu na iDNES.cz

Jeli jste někdy třicítkou? Jaké to je?

Psáno pro idnes

Vážená paní primátorko Mgr. Adriana Krnáčová, MBA, dovolte mi, abych Vám osobně pogratuloval k nové metodě, jak získat od lidí nedobrovolný příspěvek do Vaší magistrátní pokladny.
Je tak originální, že by ho mělo následovat co nejvíc obcí. V čem tam metoda spočívá? Stačí nainstalovat dopravní značku č. B20a, která říká, že nejvyšší dovolená rychlost je 30 km v hodině. Pokud jste někdy jela bez majáčku a bez šoféra takovým úsekem, pak Vám gratuluji, že jste dokázala tak nízkou rychlost udržet. Mně se to nepovedlo dvakrát. Přečíst celý článek »

,

Miluji EU

Psáno pro iDNES

Je několik důvodů, proč Evropskou unii milovat. Jeden z nich je, že pozitivně zasahuje do našeho života.

Nebudu se vyjadřovat k běžencům, tento úkol ponechávám naší moudré vládě, chytrému parlamentu a rozšafnému prezidentovi. Bude zázrak, když se shodnou. Optimismus do žil mi vlil kníže a bývalý ministr zahraničí, když prohlásil: Naši dědové čelili nacistům, otcové komunistům a my se musíme vypořádat s největší migrací ve světě po druhé světové válce. Nebude to snadné, ale to nebyl ani boj s nacisty a komunisty. A ani my bychom se neměli nechat ovládnout strachem. Přečíst celý článek »

,

Ještě jednou Jiří Voskovec

Psáno pro iDNES

Téma Voskovec bylo jedním z témat, které jsem si vybral pro svůj rozhlasový pořad na výstavě KDE DOMOV MŮJ, která byla v roce 1990 v Praze U Hybernů. Jmenoval se Setkání s Georgem Voskovcem.

Mimo jiné hovořil Jan Tříska z Los Angeles a Ljuba Hermanová, Zdeněk Petr a Jiří Suchý z Prahy. Postačil k tomu telefon propojený se sálem, aby vznikl báječný kontakt mezi lidmi v sále a hosty blízkými a vzdálenými. Na koho to slovo padne? Na Jana Třísku!

Přečíst celý článek »

,

Jiří Voskovec 60 + 50 = 110

Psáno pro iDNES

Jiřího Voskovce jsem slyšel už jen z desek (a viděl ve filmu). Ale byl jsem na jeho malé oslavě. Bylo to v roce 1965, kdy se oslavovaly v Divadle hudby v Praze jeho šedesátiny.

Byla tam řada přátel a bývalých spolupracovníků oslavence a to byla příležitost k malé anketě:

CO NEPŘEJETE JIŘÍMU VOSKOVCOVI K NAROZENINÁM?

Přečíst celý článek »

,

Na obranu Landy

Psáno pro iDNES

Tak jsem si přečetl, že náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) v uplynulých dnech odmítl, aby zpěvák Daniel Landa složil hymnu k pražské oslavě 700. výročí narození panovníka Karla IV.

Nelíbí se mu především Landova kontroverzní minulost, kdy v Čechách spoluzakládal skinheadské hnutí a sympatizoval s krajní pravicí.

Přečíst celý článek »

,

Zemřel Malý velký lord Rostislav Černý

Psáno pro iDNES

Rostislav Černý skutečně hrál Malého lorda v semaforském Člověku z půdy (v alternaci s Jiřím Suchým!), mnohem víc byl ale znám jako autor nesmrtelných hitů jako například Trezor (Karel Gott), Oliver Twist (Eva Pilarová), Dej mi pár okovů (Karel Hála) a mnoha dalších. Jeho kamarád Jiří Srnec mu nabídl angažmá v Černém divadle a tím mu vlastně umožnil, aby emigroval. Nebylo divu, bylo to krátce po sovětské invazi v roce 1968. Před Rosťovou emigrací jsme se párkrát potkali, jednou jsem byl dokonce svědkem, jak v Redutě někomu prezentoval svou novou píseň.

Přečíst celý článek »

,

Prezident si může dělat, co chce!

Psáno pro iDNES

V zásadě si prakticky může dělat kdokoliv cokoliv do té doby, kdy se někdo jiný rozhodne, že vytvoří nějakou nepřekročitelnou hranici. Teď tuto hranici vytvořil náš prezident, který zabouchl dveře Hradu americkému velvyslanci. Souhlasím s prezidentem, že nám nějaký cizinec nemá kecat do toho, co dělá naše hlava státu.

Přečíst celý článek »

,

Nevýhodná smlouva

Psáno pro iDNES

V souvislosti s tunelem Blanka, jenž je jediným tunelem na světě, který nemá na svém konci světlo a to jen proto, že žádný konec nemá, jsem se dozvěděl, že Praha podepsala s dodavateli nevýhodnou smlouvu. A na to se přišlo nejspíš až teď, kdy se ukazuje, že tunel není tunel, ale tunel. Respektive není tunel v pravém slova smyslu, ale ve smyslu přeneseném, jehož smyslem je přenášet peníze, nikoliv vytvářet tunely v pravém slova smyslu.

Přečíst celý článek »

,

Proč bych nepodepsal

Psáno pro iDNES
Nemám rád petice, zejména ne ty, které chtějí odvolat prezidenta. Prezidenta je možné volit anebo nevolit, ale pokud je zvolen, je třeba ho ctít. To neznamená s ním bezhlavě souhlasit a bezmezně ho obdivovat. Ale je třeba respektovat, že ho z druhé strany olizujeme na známkách anebo nad námi spíná ruce na úřadech či ve školách. Doma si ho věšet nemusíme, tedy jeho obraz samozřejmě. S prezidentem lze polemizovat, diskutovat - pokud dostaneme šanci a slovo - ale neměli bychom ho odvolávat.

Přečíst celý článek »

,

Zemanovi zelení mužíčci

Psáno pro iDNES

Náš milovaný prezident Miloš Zeman dostal jeden ze svých neobvyklých nápadů a přiznejme si, že jde opět o originální řešení neřešitelné situace. Kdyby se tu objevili zelení mužíčci, poslal bych je dokončit tunel Blanka. Zdá se, že je to jediné správné řešení, protože bez zelených mužíčků je zjevné, že Blanka nebude nikdy dokončena. Jenže, kde zelené mužíčky vzít. Sami asi nepřijdou.

Přečíst celý článek »

,
φ