Články

V archívu jich mám několik tisíc. Mnohé z nich jsem napsal ještě na psacím stroji, ale postupně je sem budu převádět, zejména ty, které o něčem vypovídají.

Blogy

Měl jsem jich několik, ale byl jsem líný, tak jsem moc neblogoval. Teď občas si blognu na iDNES.cz

Dotyk

Celý název byl Dotyk umění a byznysu. Dobrý pokus dát dohromady umění a peníze. Šéfredaktorem byl můj dlouholetý přítel a básník Petr Cincibuch. Spřátelili jsme se už v Divokém víně, což byl časopis, ve kterém jsme oba publikovali.  Když Petr z Dotyku odešel, začal vydávat časopis Medicína a umění, kam píšu dodnes.

Květy

Je tady zatím jen jeden článek, pár se jich najde ještě v minulosti a budoucnost? Kdo ví, ale snad Květy neodkvetou.

Maxmuzik

Začal jsem spolupracovat s hudebním portálem


Články, které tam publikuji, budu kopírovat i sem.

Medicína a umění

To je pozoruhodný časopis. Napůl obsahuje odborné články od lékařů, napůl pak články o umění. Píši tam rozhovory s výtvarníky a nově o umění gastronomie. A jsem rád, že jsem se například s pokrmy ze šneků dostal vedle článků napířklad na téma transplantace plic. Nevím, co lékaře baví víc, tajně doufám, že mí šneci. Jen bych ještě dodal, že tento dvouměsíčník vydává můj letitý kamarád a básník Petr Cincibuch.

Muzimax

Začal jsem psát pro staronový hudební portál. Maxmuzik skončil a začíná jako Muzimax s novým kabátem.  Je to pravděpodobně jediné internetové periodikum zaměřené výhradně na českou scénu. A na té se už pohybuji více než padesát let. Přeji Muzimaxu, aby byl dostatečně múzický a byl opravdu max!

Pozitivní noviny

Objevil jsem na internetu Pozitivní noviny. Narazil jsem na ně náhodou, když mne zaujal nějaký odkaz, který se týkal mé spolupráce s Ondřejem Suchým, který pro tyto internetové noviny napsal hodně pozoruhodných článků. Ale našel jsem tam řádu dalších spřízněných duší a tak jsem na stránky Pozitivních novin nesměle vstoupil také. Úryvek článku o Jindřišce Smetanové, publikovaném kdysi v časopise Tvorba, uvádím níže. Slíbil jsem, že tam budu posílat svoje POZITIVNÍ nápady, protože v moři negativity jsou POZITIVNÍ NOVINY ostrůvkem laskavosti, příjemného počtení a setkáním se zajímavými lidmi. Pozoruhodný nápad Pavla Loužeckého, který si zaslouží POZITIVNÍ přístup. A ten tady veřejně slibuji včetně POZITIVNÍ podpory. A vám nabízím POZITIVNÍ počtení. Přenesete se tam jediným kliknutím vaší POZITIVNÍ myši na libovolné slovo POZITIVNÍ v tomto krátkém článečku.

A protože jsem pro Pozitivní noviny začal psát, mají u mne samostatnou rubriku.

Varia

Tady jsou zatím články, o kterých nevím, kde jsem je publikoval. Snad v tom ale časem udělám pořádek.

φ