Autor

Ivan Rössler

Dlouhá léta pracoval v Československém a později Českém rozhlase nejprve jako redaktor Mikrofóra, později jako šéf redakce zábavy a šéfredaktor stanice Praha. V té době také vydával desky v Pantonu (dokázal zorganizovat vydání desky 24 hodin po jejím natočení, což bylo v roce 1985 něco neslýchaného). V roce 1966 a 1967 pracoval jako tiskový tajemník Bratislavské lyry, v roce 1968 byl u založení Děčinské kotvy. Inicioval v osmdesátých letech soutěž rockových kapel Rok pro tento rok a několik Rockových maratonů. Byl také šéfdramaturgem dvou ročníků Rockfestu. Psal povídky a vystupoval na textappealech jednak v Luxoru (u Eduarda Pergnera) a také v Malostranské besedě, kde později také natáčel rozhlasové pořady. V letech 1990 – 1992 byl šéfdramaturgem Porty a současně předsedou Občanského sdružení Porta. Jako publicista psal i o jazzu a výtvarném umění a malých divadlech (krátce dělal pro divadlo Semafor tiskového tajemníka). Od roku 1994 byl šéfredaktorem televize Nova. Působil jako dramaturg a poradce v o2 areně, píše televizní scénáře a vydává ve své firmě Fonia CD nosiče s mluveným slovem. Provozuje veškeré činnosti, které nabízejí tyto stránky.

To snad ani nečtěte!

Knížky


Poezie

Básní jsem napsal - zejména v mládí - hodně, ale nejspíš vesměs špatných. Postupně probírám archív a co se mi zdá slušné, vám tady nabízím. Bavily mne zejména sonety, proto jsem jim vyhradil zvláštní rubriku.

Příspěvky do knih

Mnohokrát jsem byl požádán, abych něčím někam přispěl a tak jsem přispěchal a přispěl. Dělal jsem to rád a udělám to rád i kdykoliv v budoucnu.

Scénáře

Pódiových scénářů jsem napsal také hodně. Nabízím v tomto ohledu nejen autorskou činnost, ale i pomoc dramaturgickou a režijní. Většinu pódiových pořadů jsem schopen dodat tzv. na klíč.

TELEVIZNÍ SCÉNÁŘE hledejte v rubrice TELEVIZE

ROZHLASOVÉ SCÉNÁŘE v rubrice ROZHLAS.

Sonety

Moje oblíbená básnická forma. Zejména pro svou přísnou stavbu. Psaní sonetů se mi vyplatilo jako cvičení pro psaní písňových textů.

φ